Ovih dana sjećamo se najveće tragedije hrvatskog naroda u njegovoj povijesti: Bleiburške tragedije i Križnih putova. Kao vjernici kršćani molimo za pokoj njihovih duša; ali isto tako molim od Gospodina da njihove žrtve ne ostanu uzaludne za budućnost našega naroda.
Jeste li znali da je u ZAGREBAČKOj KATEDRALI još oko 1970. god. postavljen spomen za sve hrvatske žrtve 20. stoljeća?
Evo snimka ove spomen ploče: